Certain foods such as apples and oranges are priced per ...... Customers can then weigh the items and determine the price from the measured weight.

Certain foods such as apples and oranges are priced per ...... Customers can then weigh the items and determine the price from the measured weight. (*) pound/kilogram (*) temperature (*) color (*) Celsius/Fahrenheit


This is a companion discussion topic for the original entry at https://english.best/questions/16340,certain-foods-such-as-apples-and-oranges-are-priced-per-___-customers-can-then-weigh-the-items-and-determine-the-price-from-the-measured-weight/